Tonik – skuteczne odświeżenie po ciężkim dniu.

Tonik to najczęściej roztwór wodny a rzadziej już wodno-alkoholowy, który ma służyć do zmywania zanieczyszczeń ze skóry, jakie nagromadziły się podczas całego dnia. Tonik ma również właściwości odświeżające i przywraca skórze właściwe pH. I jest to jego niezwykle ważna funkcja, ponieważ wraz ze wcześniejszym użyciem mleczka, czy żelu do demakijażu, ze skóry twarzy zostaje usunięty naturalny płaszcz hydrolipidowy, który zabezpiecza ją przed szkodliwymi działaniami czynników zewnętrznych. Niestety, wiele z nas nie do końca jednak jest przekonana i uświadomiona co do cudownych właściwości tego kosmetyku…

Obecnie toniki do twarzy powinny być podstawą pielęgnacji skóry naszej twarzy. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn jest kilka:

1. Warunki atmosferyczne.

Ciężkie warunki atmosferyczne, takie jak silne słońce, klimatyzacja, zimny wiatr, mróz, czy ogrzewanie zimą sprawiają, że nasza skóra twarzy wysusza się i narażona jest na zbyt dużą utratę wody. Tonik skutecznie ją nawilży i zapewni świeżość na cały dzień.

2. Zbyt intensywne odchudzanie się.

Nadmierne ograniczenie kalorii przy jednoczesnym braku wysiłku fizycznego i ograniczaniem spożywania wody niegazowanej sprawia, że skóra naszej twarzy traci jędrność i nawilżenie, skutkiem czego jest pojawienie się zmarszczek. Tonik wygładzi powierzchniowe zmarszczki, zapewniając nam odpowiedni nawilżenie.

3. Upływający czas.

Po 25 roku życia w naszym organizmie kolagen – białko życia – zaczyna być produkowane w znacznie wolniejszym tempie, co za tym idzie – aby zachować zdrowy i młody wygląd, musisz zacząć już wtedy sama dbać o jego uzupełnienie i utrzymywanie na optymalnym poziomie. A kolagen m.in. wiąże wodę w skórze, co może zostać ułatwione za pomocą toniku.

Toniki mają niezwykle szerokie zastosowanie. Nie dość, że potrafią odświeżyć i zmatowić skórę twarzy, to również usuwają nadmiar tłuszczu i pozostałości po makijażu. Nadają skórze świeży wygląd, chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz łagodzą podrażnienia.

Warto pamiętać, że niektóre toniki mogą jeszcze zawierać alkohol. I takie zdecydowanie bym Ci odradziła, gdyż mogą one tylko podrażnić Twoją wrażliwą skórę twarzy. Dlatego specjalnie dla Ciebie Colway stworzył zupełnie wyjątkowy produkt – Tonik z serii Kolagen Naturalny. Tonik ten jest niezwykle delikatny, łagodzi podrażnienia, przywraca naturalne PH, a ponad to świetnie oczyszcza i usuwa pozostałości makijażu. Na koniec – pozostawia na Twojej skórze delikatny film, zapewniając jej skuteczne nawilżenie i odświeżenie na cały dzień.