Optymalne nawilżenie skóry.

Rodzimy się ze zdrowymi komórkami skóry. Regularnie się one dzielą i szczelnie przywierają do siebie tworząc największy ludzki organ czyli skórę. Podobnie jak mózg, płuca, wątroba i nerki ma ona swoje obowiązki i zadania. Chroni przed zimnem, ciepłem, promieniowaniem, uderzeniem, uciskiem, tarciem, działaniem substancji chemicznych, wnikaniem drobnoustrojów poprzez wytwarzanie płaszcza lipidowego. Zawiera ona w swoim składzie woski, tłuszcze, kwasy tłuszczowe i węglowodory. Reguluje procesy wchłaniania i przenikania do skóry składników rozpuszczalnych w wodzie i tłuszczach. Utrzymuje odpowiednie nawodnienie warstwy rogowej naskórka.

Twoja skóra obroni cię przed mikroorganizmami, wchłonie określone substancje czynne, wydali pot, ochłodzi, wyreguluje krążenie krwi i odbierze bodźce ucisku, drgań, bólu i zmiany temperatury. Ogólnie można powiedzieć, że nas ochrania, musisz tylko odpowiednio o nią zadbać.

Skóra to taka mała fabryka. Aby mogła wytwarzać nowe komórki i materiały zabezpieczające potrzebuje nieustannego dostarczania węglowodanów, aminokwasów, wody, tłuszczów i antyoksydantów, grupy związków chemicznych występujących w małych natężeniach w porównaniu z substancją podlegającą utlenieniu, wstrzymującą lub opóźniającą proces utlenienia tej substancji.

Swoją gładkością, kolorem, strukturą, jędrnością pokaże ci czy jest zdrowa, czy już potrzebuje wsparcia aby normalnie funkcjonować. Dla optymalnej jej pracy najważniejszy jest poziom kolagenu. On odpowiada za prawidłowe nawilżanie twojej skóry, abyś czuł(a) komfort fizyczny i oczywiście poczuł(a) satysfakcję ze swojego wyglądu.

Kolagen produkują komórki zwane fibroblastami. Wystarczy, że zadbasz o prawidłowe wzmocnienie struktury kolagenu, a twoja skóra nabierze blasku, elastyczności i estetyczności. Oczywiście mówimy nie tylko o cerze, ale o kondycji całej skóry, włącznie ze skórą właściwą, z wszystkimi naczynkami, gruczołami i innymi przydatkami.

(Ultra) NAWILŻAJĄCY BALSAM DO CIAŁA firmy Colway to kosmetyk, którego potrzebujesz. Przyrostek „ultra” nie jest przypadkowy, gdyż jest to wyjątkowo efektywny balsam. Nawilży on odpowiednio, doda elastyczności i gładkości twojej skórze. W jego skład wchodzi kilka elitarnych składników:

kolagenu, który jest wyodrębniany ze skór rybich metodą polskich naukowców i jest jedynym znanym naturalnym źródłem peptydów zdolnych przedostać się przez skórę. To one zmuszają fibroblasty do wzmożonej aktywności;
oleju ze słodkich migdałów, który odpowiada za elastyczność i jędrność, spowalnianie starzenia się, przyczynia się do odnowy komórek, poprawia ukrwienie i chroni przed promieniowaniem UV twoją cała skórę;
alg morskich, które utrzymują nawilżenie powierzchniowe, równowagę wodną i tworzą filtr ochronny;
oleju z awokado, który wygładza zmarszczki, odświeża, natłuszcza, likwiduje szorstkość, napina i chroni przed działaniem stresu;
dysmutazy ponadtlenkowej (SOD) – najsilniejszego naturalnego przeciwutleniacza, który łagodzi podrażnienia, poparzenia, spowalnia tworzenie się zmarszczek starczych;
Colostrum, które zawiera cytokiny FGF (ang. fibroblast growth factor – czynnik wzrostu fibroblastów), epidermalny czynnik wzrostu, stymuluje on i naprawia naskórek. Syntetyzuje kolagen, regeneruje komórki skóry, zmniejsza stany zapalne, działa antyseptycznie, antywirusowo, antybakteryjnie i antygrzybicznie;
witaminy E – antyoksydantu, który neutralizuje wolne rodniki, hamuje starzenie się skóry, odbudowuje warstwy lipidowe naskórka, chroni przed czynnikami zewnętrznymi, poprawia ukrwienie, uzupełnia niedobory tlenu, substancji nawilżających i odżywczych.

Tego właśnie potrzebuje twoja skóra, naturalnych składników, które zregenerują uszkodzone komórki i pomogą w budowie nowych. Które odbudują naturalną barierę hydrolipidową skóry, przywracając przy tym optymalne nawilżenie skóry, bez nieprzyjemnej i lepkiej warstwy, jak w przypadku produktów gorszej jakości. Obecność zaś najsilniejszego antyoksydatna zapewni jej najlepszą z możliwych ochronę przed szkoliwym działaniem wolnych rodników.

Ultra Nawilżający balsam do ciała jest naturalnym kosmetykiem, niezbędnym w twojej kosmetyczce, który zapobiega starzeniu się i wysuszeniu skóry. Uzupełnia braki kolagenu. Zapewni twojej skórze komfort przez całą dobę. Będzie odpowiednio nawilżona, elastyczna, giętka, bez zmarszczek, po prostu będzie ładnie i zdrowo wyglądać. Zacznij stosować NAWILŻAJĄCY BALSAM DO CIAŁA firmy Colway, a już nigdy nie sięgniesz po inny i polecisz go swoim bliskim i znajomym.