Rozstępy – rozerwanie włókien kolagenowych

Rozerwanie włókien kolagenowych pod wpływem jej naprężeń nieuchronnie prowadzi do powstawania rozstępów na twojej skórze. Jeżeli jesteś w ciąży, lub w okresie menopauzy, intensywnie ćwiczysz, przyjmujesz leki sterydowe czy jesteś na diecie niskokalorycznej, musisz wiedzieć, że istnieje u ciebie ryzyko powstania rozstępów. Również twoje geny mogą mieć związek z ich powstawaniem. Nieprawidłowe odżywianie, dieta uboga w składniki odżywcze, witaminy, mikro- i makroelementy, przyczyniają się także do nieładnego wyglądu twojej skóry. Te brzydkie wrzecionowate pasma mogą pojawić się na udach, pośladkach, na brzuchu, pod pachami, na ramionach, biodrach lub wszędzie tam, gdzie skóra narażona jest na intensywne rozciąganie.

Te niedobory upośledzają fibroblasty, czyli komórki wyspecjalizowane w syntezie kolagenu. Prowadzi to w prostej drodze do rozstępów. Jeżeli do tego wzrasta poziom kortyzolu we krwi, który jest organicznym związkiem chemicznym, naturalnym hormonem steroidowym wytwarzanym przez warstwę pasmowatą kory nadnerczy, fibroblasty zaczynają produkować zmienione i wadliwe włókna kolagenu i elastyny. Stają się one wtedy kruche, łamliwe i nierozciągliwe. A rozciągliwość, to przecież główna cecha włókien kolagenu i elastyny. To ta cecha nadaje twojej skórze jędrności, odpowiedniego napięcie, elastyczności i sprężystości. W takim stanie, skóra zwyczajnie pęka pod wpływem naprężeń, których nie jest w stanie wytrzymać.

Takie niepożądane zmiany mogą zachodzić w obszarze twojej skóry właściwej o złej kondycji. Zdrowa skóra nie ma najmniejszych problemów z nawet znacznym rozciąganiem, jak np. w trakcie ciąży. Prawidłowo zbudowane włókno kolagenowe o średnicy 1 mm, może utrzymać obciążenie aż 10 kg, aż trudno w to uwierzyć, tym bardziej, że podobnej średnicy drut metalowy dawno by już pękł… Twoje włókna kolagenowe przypominają bowiem bardziej łamliwy drut, niż elastyczny, stworzony do rozciągania zdrowy kolagen.

Co z tym faktem zrobić? Jak pozbyć się już istniejących rozstępów lub się przed nimi ustrzec? Jak wiesz, profilaktyka jest zawsze najlepszym wyjściem i w tej roli najlepszym rozwiązaniem jakie znajdziesz, jest suplementowanie się Colvitą wraz z witaminą C-olway. Przy aktywności fizycznej i rozsądnej diecie, możesz być pewna, że rozstępy u ciebie nie pojawią się.

Co jednak zrobić z już istniejącymi rozstępami? Te 2 suplementy, czyli Colvitę, która zawiera kolagen w postaci liofilizatu, a więc wolnych aminokwasów, które nie wymagają trawienia by się wchłonąć i przez to odbudowywać prawidłową siatkę włókien kolagenu oraz witaminę C, należy wspomóc dodatkowo Kolagenen Natywnym (najlepiej Gold) lub Naturalnym Silver poprzez aplikację naskórną.

Należy pamiętać, że rozstępy dzielą się na świeże i już niestety stare. Świeże rozstępy, czyli czerwone lub fioletowe pasma na skórze. Na tym etapie można bardzo skutecznie pozbyć się ich i ustrzec przed szpecącymi bliznami. Wymienione wyżej produkty są naprawdę bardzo skuteczną bronią w ich likwidowaniu, gdyż po prostu spowodują przyśpieszoną regenerację włókien kolagenu, przywrócą im optymalną kondycję i rozciągliwość, a przez to usuną problem.

Gorzej jest niestety w przypadku rozstępów starych (starszych niż ok. rok), czyli w tzw. fazie zanikowej, kiedy prążki nabrały białego zabarwienia. Jest to już niestety dojrzała blizna, której inaczej niż chirurgicznie, nie da się usunąć… Kolagen Naturalny pomoże co najwyżej złagodzić jego barwę, żeby nie rzucała się aż tak w oczy.

Myślę, że się zgodzisz, że i w tym przypadku profilaktyka jest lepsza od leczenia, dlatego aby zapobiec takiej nieprzyjemnej sytuacji, aby twoja skóra zawsze była zdrowa, elastyczna, bez brzydkich przebarwionych bruzd już dzisiaj o to zadbaj. Uzupełnij braki kolagenu jak najszybciej. Jest on bardzo pomocny w walce z chorobami skóry i nie tylko. Dodatkowo zapewnisz sobie regenerację kolagenu ustrojowego i zapobiegniesz innym chorobom związanym ze złą gospodarką aminokwasową. Bardzo zachęcam do używania kosmetyków kolagenowych – Kolagenu Natywnego lub Naturalnego. Kapsułki kolagenowe Colvita dodatkowo zadbają o twoje tkanki zbudowane z kolagenu od wewnątrz, sprawią, że zatrzymasz swoją młodość i sprawność organizmu na bardzo długo. Dzięki suplementacji witaminą E, zawartą w tym suplemencie, twoja skóra stanie się gładsza i bardziej miękka, a stosując jednocześnie pielęgnację żelem kolagenowym i jego pochodnymi od zewnątrz, będzie również dobrze nawilżona i odżywiona. Będzie po prostu promienieć zdrowiem. Szybko zapomnisz o swoich chorobach i o swoim brzydkim wyglądzie i zaczniesz cieszyć się życiem.