Od kiedy stosować Kolagen Natywny lub Naturalny?

Teraz po tych wszystkich artykułach, które zapewne zdążyłaś już prześledzić na stronie, zastanawiasz się pewnie od kiedy powinnaś zacząć działać z kolagenem? Odpowiem Ci trochę przewrotnie i nieładnie, bo nie odpowiada się pytaniem na pytanie, ale proszę o wybaczenie – od kiedy chciałabyś zacząć dbać o swój wygląd i zbudować sobie solidną podstawę do tego, aby rzeczywiście Twoja skóra wyglądała pięknie i zdrowo? Teraz zapewne już znasz odpowiedź, więc zacznij wprowadzać ten plan w życie.

Lista efektów Kolagenu Naturalnego jest tak długa, że właściwie można znaleźć jego zastosowanie w praktycznie każdym wieku. Gdy Twoje dziecko się oparzy, aby załagodzić stan po oparzeniu i uchronić uszkodzony naskórek przed powstaniem szpecącej blizny, możesz zastosować Kolagen Naturalny natychmiast po oparzeniu. Zobaczysz, jak skóra wtedy dosłownie „połyka” kolagen w dużych ilościach – po prostu potrzebuje budulca, żeby się zregenerować po oparzeniu. Efekty bywają wręcz niesamowite. Dosyć lekkie oparzenia znikają bez śladu.

Kolagen możesz aplikować także w okresie dojrzewania, gdy borykamy się z trądzikiem i różnymi stanami zapalnymi z nim związanymi. Najlepszy wtedy jest Kolagen Natywny Gold, gdyż wzbogacony jest o składniki, które genialnie normalizują pracę skóry. Jest on zupełnie bezpieczny, całkowicie hypoalergiczny i przeznaczony do skóry problematycznej, takiej jak trądzik. Zapomnisz o szpecących „pryszczach” i uchronisz się przed bliznami potrądzikowymi, które są zmorą wielu dojrzałych kobiet.

Kiedy jesteśmy po 20-tce, wówczas mogą dokuczać nam worki pod oczami, pierwsze pojawiające się zmarszczki, przebarwienia na skórze itp. Wówczas jest to najlepszy czas na zastosowania tego rewelacyjnego żelu pielęgnacyjnego, aby przeciwdziałać rozprzestrzenieniu się ich na inne miejsca.

Przejdźmy więc do odpowiedzi na główne pytanie tego postu, bowiem Ciebie zapewne interesuje kwestia efektów przeciwzmarszkowych, gdyż kolagen najczęściej właśnie z tym się kojarzy. Magiczną barierą jest wiek około 25 lat. Wówczas Kolagen Natywny lub Naturalny możesz wpisać na listę regularnych kosmetyków pielęgnacyjnych – bez żadnych ograniczeń (no może poza chłonnością skóry). Ma to bezpośredni związek z faktem, iż po 25 roku życia nasz organizm przekracza magiczną, ale niezbyt przyjemną dla nas, barierę, kiedy procesy syntezy kolagenu, stają się mniejsze od jego rozpadu. Z każdym rokiem tracimy ok. 1% kolagenu ustrojowego rocznie, więc sama rozumiesz, że stymulacja procesu jego szybszej produkcji staje się wtedy kwestia bycia/nie bycia… zmarszczek.

Tak naprawdę zaczynamy się starzeć szybciej, niż nam się to wydaje. Wiek 25 lat był nawet dla mnie dość zaskakujący… Nawet jeśli mając dwadzieścia kilka lat nie masz jeszcze ani jednej zmarszczki na twarzy, bądź pewna, że ten stan nieuchronnie się zmieni. I to bardzo niedługo.

Pozwolę sobie przytoczyć pewną radę – jeśli zależy Ci na utrzymaniu swojej skóry w dobrej kondycji, a tym samym jeśli chcesz na długo zachować jej młodość, już dziś zacznij zmieniać swoje życie i sięgnij po Kolagen Naturalny lub Natywny. Zapewniam Cię, że na efekty nie będziesz musiała długo czekać… a zmarszczki nie doświadczysz przez długie lata.

Wiesz dobrze, że profilaktyka jest lepsza i tańsza od leczenia. Wprawdzie Kolagen możesz stosować na już pojawiające się zmarszczki, jednak często może on nie wystarczyć na pozbycie się głębszych, wieloletnich zmarszczek pod oczami. Wtedy trzeba sięgnąć po „artylerię”, czyli fantastyczny Kolagenowy Eliksir pod Oczy, który wyśmienicie wspomaga likwidację zmarszczek wokół oczu. Uważam jednak, że lepiej jest niedopuścić do ich pojawienia się, prawda? Stąd też zalecam systematyczne używanie Kolagenu Natywnego lub Naturalnego po 25 r. ż.