Kolagen Natywny – nowa generacja hydratów kolagenu.

Punktem wyjścia do opracowania kosmetyku Colway zupełnie nowej generacji był Kolagen Naturalny – hydrat kolagenu rybiego. Produkt ten ma doskonałe właściwości pielęgnacyjne. Jest po prostu wyjątkowy, jednak nie bez wad. Jego główną wadą jest wrażliwość temperaturowa i związane z tym ryzyko utraty aktywności biologicznej. Z punktu widzenia handlowego, powstrzymuje ten kosmetyk przed światową karierą. Jednak z punktu widzenia potrzeb naszej skóry – jest to zaletą. Izolowany w postaci potrójnej helisy, po kontakcie z ciepłem skóry, kolagen ulega rozpadowi na pojedyncze helisy, następnie na peptydy i aminokwasy, które bez problemu przenikają przez naskórek, a przez to powodują jej regenerację.

Czas jednak mijał a postęp i technologia szła do przodu… To właśnie skłoniło producentów do poszukania jeszcze innego, równie nietuzinkowego kosmetyku, który będzie sensacyjnym odkryciem i wywoła niemałe poruszenie w świecie kosmetologii.

I tak właśnie – po 10 latach badań nad hydratami kolagenu – został opracowany Kolagen Natywny – wyselekcjonowany zbiór aktywnych biologicznie i naturalnych peptydów kolagenowych. Powstałych one pod wpływem czynników mechanicznych, nie chemicznych, a więc bez zmiany ich struktury i właściwości fizjologicznych. Co najciekawsze – nikomu oprócz Polaków się to dotąd nie udało. Jednak nie oznacza to wcale, że ta 3 helisa jest gorsza – ona przecież i tak na skórze rozpada się w pojedyncze helisy, peptydy i aminokwasy. Chodzi o coś zupełnie innego… o temperaturę.

Pamiętasz jak było z Kolagenem Naturalnym? Nie mogłaś go przechowywać powyżej 28 stopni Celsjusza, bo wtedy zamieniłby się w wodę i stracił zupełnie swoje właściwości. To koniec takich ograniczeń! I po to właśnie powstał Kolagen Natywny, który jest termicznie odpornym hydratem kolagenu rybiego. Ba – nawet przejście w stan prawie płynny nie umniejsza jego wspaniałych właściwości! Posiada on w zależności od wysokości temperatury – różną gęstość. Dlatego już bez obaw możesz zabierać go ze sobą o każdej porze roku, bez konieczności używania styropianowego opakowania chroniącego go przez zbyt wysoką temperaturą. Nawet na plażę!

Kolagen Natywny ma idealne PH 5,5 – takie jak naturalne, średnie pH naszej skóry. Posiada również większą lepkość, co jest szczególnie zauważalne w łatwości rozsmarowywania, wymaga jednak większej ilości wody, niż jego poprzednik. Produkt ten został bardzo dokładnie oczyszczony z reszt lipidowych i melaniny, a co za tym idzie – ma neutralny zapach i kolor. I póki co jest to wersja Kolagen Natywny Pure – bez żadnych dodatków. Ale okazuje się, że Kolagen Natywny ma niesamowite właściwości emulgowania się z innymi substancjami aktywnymi. Ale to pieśń fantastyczna, ale przyszłości i do tego jeszcze wrócę. Już niedługo.

Na koniec warto zaznaczyć, że Kolagen Natywny Pure ma taki sam skład co jego poprzednik, a jedyna różnica leży w strukturze hydratu kolagenu, zapachu, kolorze oraz czystości biologicznej samego produktu. Nadal jest to produkt zupełnie naturalny i najbardziej niszowy, wśród niszowych produktów kolagenowych. Oprócz Colway, nikt Kolagenu Natywnego nie posiada!