Kolagen Natywny Gold i blizny potrądzikowe.

Okres dojrzewania czasami potrafi pozostawić po sobie nutkę goryczy w postaci blizn potrądzikowych. Okazuje się, że problem ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Tylko niestety kobiety w dzisiejszych czasach są znacznie bardziej wyedukowane jeśli chodzi o dziedzinę kosmetologii i pielęgnacji skóry i przykładają do tego znacznie większą wagę, choć ostatnio również i panowie wykazują coraz większe zainteresowanie tym tematem.

Blizny po trądziku to nic innego jak ubytki w tkance łącznej skóry, a żeby się ich pozbyć, należy zachęcić organizm do regeneracji na tyle, aby chciał sam się odbudować. W jaki sposób ma to zrobić – musi się najpierw… uszkodzić.

Zapytasz pewnie „jak to uszkodzić?!” Dzięki takiemu procesowi nasz organizm zregeneruje się nawet z nawiązką – nie tylko świeżo uszkodzone partie skóry ale także te wcześniejsze – potrądzikowe. Kosmetologia od dawna opiera swoją wiedzę na tej informacji i dlatego stosuje się w tak wielu salonach kosmetycznych lasery na blizny po trądziku, wszelkiego rodzaju peelingi mechaniczne (dermabrazję czy mikrodermabrazję).

Zabieg dermabrazji jest na tyle inwazyjny, że najlepiej należałoby wziąć po jego zastosowaniu kilka dni wolnego. Nasza skóra jest wtedy w kiepskim stanie, może krwawić, być opuchnięta, mogą nawet pojawić się strupy. Natomiast złuszczanie naskórka za pomocą mikrodermabrazji jest o wiele łagodniejszym zabiegiem, jednak efekt końcowy jest możliwy do osiągnięcia dopiero po kilku-kilkunastu zabiegach.

Pewnie się zastanawiasz, jak to się dzieje, że organizm po takich zabiegach się naprawia, a efekty są na tyle widoczne, że gotowe jesteśmy nawet na tego typu zabiegi… Podczas takich zabiegów ulegają destrukcji włókna kolagenowe (a także inne składowe skóry), potem następuje ich „strawienie” przez enzymy i uwolnienie specyficznych dla kolagenu sekwencji peptydowych. Są to tzw. cząsteczki sygnałowe, dzięki którym organizm rozpoznaje, że nastąpił rozpad tkanki i należy ją zregenerować. I to właśnie czyni. A im większy rozpad, tym bardziej intensywna odbudowa. 

Ale czy jest coś jeszcze lepszego niż inwazyjne zabiegi? Otóż jest. Ja osobiście polecam Kolagen Natywny Gold (produkt wręcz stworzony do walki z bliznami potrądzikowymi – wzbogacony o złoto koloidalne, o znanych właściwościach regeneracyjnych) lub Kolagen Naturalny Colway. To jest wręcz fascynujące, gdyż dzięki niemu dostarczamy z zewnątrz takich samych, naturalnych „cząsteczek sygnałowych”, co w powyższych przykładach, dzięki czemu Twoja skóra zacznie produkować więcej kolagenu. Skóra myśli, że się rozpada i zaczyna intensywniej się regenerować. Jak widzisz, jest to fantastyczny i naturalny sposób, który bardzo polecam. To spowoduje redukcję brzydkich blizn potrądzikowych. Nie musisz wcale niszczyć swojej skóry i chować się potem przed znajomymi lub brać specjalnie urlop. W całkowicie bezinwazyjny sposób pozbędziesz się swoich problemów. Pamiętaj, że aby osiągnąć zamierzony efekt, kolagen należy stosować systematycznie, na zwilżoną skórę. Dzięki temu ułatwisz mu wchłanianie i penetrację głębszych warstw naskórka, a przez to lepsze efekty.

Kolagen Natywny lub Naturalny to kosmetyki dla wymagających osób… Zaufaj im a nie pożałujesz… Mało tego, kiedy raz spróbujesz, nie będziesz sobie wyobrażać pielęgnacji skóry bez tych cudownych preparatów… tak jak ja i dziesiątki tysięcy innych osób. Polecam.