Dlaczego warto poznać Kolagen?

Dlaczego warto poznać kolagen ?

Twoje ciało ma ponad 50000 różnych białek. To bardzo, bardzo dużo. Sama tylko wątroba ma około tysiąca samych enzymów. Za najważniejsze i bardzo istotne dla twojego i mojego zdrowia uważa się białka kolagenowe, które stanowią podstawę tkanki łącznej, a ta decyduje o jakości wszystkich procesów w naszym organizmie.

Jeżeli np. w porę nie zadbasz o swoją skórę stanie się pomarszczona i brzydka. Jeżeli w twoich mięśniach zabraknie białka to zwiotczeją i nie będą spełniać swoich funkcji. Jedynie aminokwasy mogą naprawić twoje chore komórki i zregenerować tkanki twojego organizmu.

O roli kolagenu nauka dowiedziała się w latach 20-tych XX wieku. I od tego też czasu skupiała się nad tym, żeby jak najwięcej dostarczyć go organizmowi. W kosmetyce oczywiście chodziło o efekty estetyczne, o ładnie zadbana twarz, ale przede wszystkim brak zmarszczek. Niestety, ze względu na zbyt dużą masę cząsteczkową dorosłych włókien kolagenowych oraz kompletnie nieprzewidywalny rozpad kolagenów niższych rzędów, nie udawało się to, w sposób zadowalający.

Pod koniec XX wieku chemicy w Polsce dokonali przełomu – wyizolowali ze skór rybich kolagen na trzecim etapie jego ewolucji, tzw. potrójnej helisy, rozpuszczalnej jeszcze w wodzie. Poddano je hydratacji, dzięki czemu cząsteczka kolagenu przyłącza dużą ilość cząsteczek wody, które pełnią rolę ochronną, niczym folia bąbelkowa podczas transportu. Otrzymano w ten sposób naturalny wodny żel, który nawet po wielu latach oddzielony od bezpiecznego dla niego organizmu dawcy, zachowuje strukturę potrójnej heliksy, molekuły kolagenowej, a przez to swoją aktywność biologiczną. Jest to na tyle niezwykłe odkrycie, że nikomu i nigdzie przedtem ani potem na świecie, sukces ten nie powiódł się – było to ciągle zbyt delikatne i nieprzewidywalne białko, które wymykało się ekstrakcji. Produkt ten, tylko po filtracji okazał się gotowym preparatem dermokosmetycznym i otworzył nowe drogi pielęgnacji tak skóry, jak i reszty naszego ciała. Po szeregu ulepszeń, głównie związanych ze stabilnością temperaturową powstały Kolagen Naturalny oraz po latach badań powstał Kolagen Natywny – nowa generacja produktów – odporny już temperaturowo i aktywny biologicznie kolagenu. Jest to prawdziwa sensacja i futurologia kosmetyczna. Takiego preparatu sektor kosmetyczny szuka od lat 20-tych XX w. ! Dzisiaj jest w twoim zasięgu.

Co to dla nas oznacza? Otóż, w naszym ciele białka kolagenowe są główną częścią tkanki łącznej. Człowiek bardzo potrzebuje kolagenu, aby żyć i prawidłowo się rozwijać. Podam Ci kilka przykładów. W gałce ocznej stanowi około 90% wszystkich białek, tyle samo w naszych kościach, w naszej skórze 70% (poza tym, kolagen jest w dosłownie wszystkich częściach naszego ciała, w tym we włosach i paznokciach). Skóra chroni nas przecież, oddycha, wydziela nadmiar wody i oczywiście świadczy o naszym wyglądzie.

Także nasze tkanki są zanurzone w płynie komórkowym, którego głównym składnikiem jest właśnie kolagen; mówi się wręcz przez to, że pływamy w morzu kolagenu. Dobrze by było gdybyśmy mieli go tyle, aby wystarczył nam na całe życie. Byłaby to gwarancja zdrowia i urody do końca naszych dni, niestety, nie ma tak dobrze… W naszym organizmie ciągle trwa jego wymiana, ale po 25 r. ż. procesy syntezy są mniejsze od rozpadu, przez co tracimy go ok. 1% rocznie…, czego efektem są zmarszczki oraz przeróżne bóle stawów, utrata kondycji, podatność na choroby, urazy… i całą serię innych dolegliwości, które możesz podać, jeśli masz już ponad 30-tkę…

Dlatego niezwykle ważna jest nasza dbałość o tzw. gospodarkę aminokwasową, czyli odpowiednie nasycenie aminokwasami i mikroelementami naszego organizmu, które pozwalają mu optymalnie regenerować się.
Do aplikacji naskórnej – polecam fantastyczny i pierwszy na świecie aktywny biologicznie i transdermalny Kolagen Naturalny, o niezwykle pożądanych cechach pielęgnacyjnych i regeneracyjnych naszej skóry. Potwierdził to tak szereg badań, jak i tysiące zadowolonych użytkowników. W tym ja.

Mam jeszcze jedną uwagę. Kolagen może powstawać tylko podczas procesów metabolicznych ustroju kręgowców (od ryb do ludzi). Organizmy prymitywne, a tym bardziej roślinne nie syntezują kolagenu (jeśli się z takim spotkasz, wiedz, że jest to nadużycie marketingowe, nic więcej). Co ważne, dojrzały kolagen, a z takiego produkuje się tzw. suplementy kolagenowe, odporny jest na soki trawienne i wiele procesów obróbki. W efekcie powszechnie stosuje się tzw. hydrolizany kolagenowe, czyli gotowany lub poddany silnym kwasom kolagen. Powstaje w ten sposób po prostu żelatyna, którą wzbogaca się przeróżnymi dodatkami i sprzedaje w postaci suplementów kolagenowych. Pamiętaj o tym i nie pozwól się oszukiwać, kupując suplementy diety kompletnie nieprzydatne lub niewarte swojej ceny.

Zastosuj preparat COLVITA. Jest to liofilizowany Kolagen Naturalny, o rekordowych właściwościach. Aż 99% jego aminokwasów wchłania się w przewodzie pokarmowym, bez potrzeby trawienia oraz tyle samo 99% buduje nowe białka w tym kolagenowe, których potrzebuje nasza tkanka łączna. To jest rekord, gdyż nikt na świecie nie potrafi rozłożyć włókien kolagenowych, do postaci wolnych i aktywnych biologicznie aminokwasów! Najbardziej czystą formą pożywienia są właśnie wolne aminokwasy i w tym sensie oferuję Ci pożywienie doskonałe. Nawet człowiek bardzo chory może bezpiecznie stosować Colvitę, nie narażając się na zanieczyszczenie organizmu toksycznymi produktami spalania białek. W kapsułce nie ma wypełniaczy i innych obcych substancji. Jest bardzo wygodna w dawkowaniu. Na pewno poczujesz się znacznie lepiej i zdrowiej po zastosowaniu tego preparatu polskich naukowców i polecisz go swoim bliskim.