Tel: +48 690 466 773
Email: info@bodycollagen.com
Nowe i niesamowiteDobrze znane i sprawdzone.Wyjątkowe suplementy

Nowe i niesamowite

Kosmetyki Colway International

Read More

Dobrze znane i sprawdzone.

Tą linię pokochały tysiące użytkowników.

Wyjątkowe suplementy

Unikalne, w pełni naturalne, o najwyższej przyswajalności. Jesteś, nie tym co zjesz, ale tym, co przyswoisz.

Jak stosować kolagen

margin:0 12px 12px 0;Kolagen Naturalny oraz nowe Kolageny Natywne są dość specyficznymi kosmetykami i wymagają odrobiny wskazówek do ich prawidłowego i efektywnego stosowania. Chcę to podkreślić, gdyż jest to bardzo ważne. Zauważyłam, że znaczna większość osób, które zraziły się do nich, twierdząc, że nie działają, po prostu źle je stosowały.

Wskazówki stosowania Kolagenu Naturalnego i Kolagenu Native

Na wstępie proponuję nazwać stosowanie kolagenu mianem: terapia kolagenowa, która powinna trwać minimum 4 miesiące – oczywiście, jeśli oczekujemy efektów przeciwzmarszczkowych. Tyle czasu potrzebują bowiek włókna kolagenowe do dojrzenia i uzupełnienia niedoborów w skórze.

Z kolei w przypadku decyzji o systematycznym stosowaniu w celach prewencyjnych przed powstaniem nowych zmarszczek (podkreślę, bardzo efektywnej ochrony) ciężko mówić o jakimkolwiek terminie… co wydaje się oczywiste, prawda? Kolagen Naturalny ma naprawdę neisamowite działanie powstrzymujące zmarszczki oraz cały szereg innych efektów, nazwijmy to, „uboczny”, jak: lepsze nawilżenie, regulacja pH skóry, pracy gruczołów potowych i łojowych, wygładzenie, skóra staje się aksamitna i delikatna w dotyku i ma zdrowszy wygląd.

I jeszcze jedna uwaga: Kolagen Naturalny i Natywny nie są kremami sensu stricte. Stosuje się je bardziej jako odżywkę przed stosowaniem kremów lub innych preparatów lub zabiegów kosmetycznych.

Dla zoptymalizowania efektu działania Kolagenu Naturalnego lub Natywnego zachęcam do stosowanie kosmetyków z serii Colway, które na drodze wieloletnich analiz zostały tak dopasowane technologicznie, żeby potęgowały regeneracyjne działanie kolagenu. Samo stosowanie Kolagenu Naturalnego lub Natywnego jest bardzo proste. Trudna może być tylko systematyczność, która jest tutaj bardzo ważna. Kolagen nie tyle nakładamy, co nasycamy nim skórę. Stąd też ważne jest, żeby rozprowadzać odpowiednio grubą warstwę, jaką skóra jest w stanie wchłonąć. W praktyce jest to możliwie jak najcieńsza warstwa, jednak pamiętajmy, że chłonność kolagenu przez skórę zmienia się. Jeśli wchłania się grubsza warstwa, to znaczy, że skóra potrzebuje kolagenu i możemy swobodnie nakładać grubszą warstwę do czasu, kiedy pojawia się białe złuszczenie kolagenu na skórze. Jest to sygnał, że nałożyliśmy albo zbyt grubą warstwę jednorazowo, albo skóra osiągnęła już na tyle wysoki stopień nasycenia kolagenem, że nie potrzebuje go już w takich ilościach. Stosujemy wtedy odpowiednio cieńszą warstwę, żeby nie marnować tego cudownego preparatu. Na początku terapii kolagenowej lub podczas np. oparzeń (także słonecznych) chłonność skóry jest większa. Z czasem maleje, co powinno nas tylko cieszyć, bo skóra zbliża się do swojego optimum nasycenia. Skóra ma swoje naturalne ograniczenia chłonności i tego nie przezwyciężymy tak łatwo naturalnymi sposobami, chociaż zdecydowanie polecam systematyczne (1-2 razy w tygodniu) peelingi, kąpiele lub masaże kolagenowe, które bardzo zwiększają chłonność tak peptydów kolagenowych jak i innych substancji aktywnych w przez skórę.

Częstość stosowania

Najlepiej 2 razy dziennie rano i wieczorem. Rano wystarczy skórę dobrze umyć Kolagenowym żelem do mycia Colway (zachęcam, jest świetny) i na wilgotną jeszcze nałożyć cienką warstwę kolagenu. Czekamy, aż się wchłonie (wykonując w tym czasie różne poranne czynności), zajmie to kilka minut. Kiedy skóra już wyschnie nakładamy makijaż. Uwaga – jeśli zauważycie, że kolagen pod skórą łuszczy się, to znaczy, że nakładamy zbyt dużą warstwę lub na zbyt suchą skórę. Z kolei wieczorem przeciwnie, poświęcamy skórze więcej uwagi. Stosujemy peeling, masaże, kremy, maseczki, balsamy lub co jeszcze jest zbawienne dla naszej skóry. W weekendy zaś lub urlopy warto pozwolić sobie na dodatkową aplikację w środku dnia, ale tylko przez pierwsze 6 tygodni stosowania kolagenu (lub jeśli skóra ciągle wchłania kolagen w większych ilościach). Powtórzę się jeszcze raz, jeśli tylko kolagen zaczyna się łuszczyć i rolować, jest to sygnał, że skóra nasyciła się wystarczająco.

Colvita + Witamina C-olway

Te dwa suplementy uważam za absolutny klucz do efektywnej pielęgnacji skóry. Wiadomo, że wszelkie zewnętrzne zabiegi i kosmetyki mają ograniczone działanie, a skórę powinniśmy odpowiednio odżywić od wewnątrz. Albo odpowiednią dietą, albo posiłkując się odpowiednimi nutrikosmetykami (coraz bardziej modnymi w ostatnich latach). Jeśli chodzi o duet Colvita i Witamina C-olway jestem absolutnie przekonana, że jest to wybór najlepszy, ze względu na niespotykane w innych preparatów bogactwo niezwykle łatwo przyswajalnych aminokwasów kolagenowych oraz – co naprawdę zaskakującej – jedynej naturalnej witaminie C na rynku… Kolagen i witamina C zawsze muszą iść w parze, gdyż ta ostatnia warunkuje syntezę kolagenu. Zalecamy stosować 2 kapsułki Colvita – najlepiej podczas śniadania i kolacji po 1 oraz witaminę C na noc. Można też wedle uznania dzielić zawartość kapsułki na porcje. Efekty przyjdą po 1-2 miesiącach i zaobserwujemy niezwykłą zmianę skóry. Stanie się bardziej nawilżona i delikatniejsza. Osobiście nie wyobrażam sobie pielęgnacji skóry bez tego duetu, tym bardziej, że oddziałuje pozytywnie na cały mój organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*